Ako prebieha likvidácia ploštice posteľnej

V prvom rade zabudnite na svojpomocnú likvidáciu ploštíc pomocou voľne predajných insekticídnych prípravkov.

Nejde o to, že by tieto prípravky neboli účinné, niektoré účinné sú, ide však o čas!

Ak totiž nie je aplikácia insekticídov dôkladná a presne cielená, nebude fungovať 100%, zamorenie (infestácia) plošticami sa zväčší a tým sa kompletná likvidácia ploštíc zbytočne predĺži a predraží. Vždy sa odporúča kontaktovať odbornú firmu, ktorá sa špecializuje na hubenie ploštíc. Zlikvidovať ploštice je niekedy dokonca problém aj pre profesionálov.

Ako postupujeme my pri odstraňovaní ploštíc?

Naši zamestnanci najskôr dôkladne prezrú celý objekt, všetky miesta a miestnosti, kde by sa ploštice mohli vyskytovať. Následne Vás budú informovať o stave v akom sa objekt nachádza čo sa týka zamorenia plošticami. Ak sa potvrdí Vaše podozrenie ohľadne ploštíc, nasleduje po dohode s Vami dezinsekcia celého objektu.

Pred príchodom našich zamestnancov je dôležité neprenášať žiadne veci z miestnosti do miestnosti, ani ich nevyhadzovať na smetisko, aby sa presunom nábytku či starých kobercov zbytočne nepreniesli ploštice na nové miesta.

Likvidácia ploštíc – Bratislava

Ploštica posteľná na stene

Ničenie ploštíc – Bratislava

Ničenie ploštíc Bratislava

Likvidácia ploštice posteľnej začína aplikáciou suchej pary horúcej cca 200°C pri tlaku 8,5 baru, ktorá ničí vajíčka a larvy ploštice. Suchou parou sa ošetrujú hlavne matrace postelí a všetko čo sa nachádza v ich bezprostrednej blízkosti (nočný stolík, pracovný stôl, stolička, skriňa a iný nábytok). Suchá para sa musí aplikovať z bezprostrednej blízkosti, aby sa zabránilo úniku tepla. Postupovať sa musí pomaly. Čim dlhšie pôsobenie pary, tým väčšia šanca na zlikvidovanie všetkých vajíčok.

Potom nasleduje chemický insekticídny postrek, ktorý hubí dospelé jedince ploštice posteľnej a jedince v druhom a vyššom larválnom štádiu vývoja. Postrekuje sa všetko, čo sa v zamorenej miestnosti nachádza, každá škára, všetky postele, matrace, periny, steny, podlaha, strop atď. Nakoľko ploštica posteľná lezie, je nutné chemickym postrekom zasiahnuť každé miesto, čo je veľmi pracná záležitosť. Tento postup sa opakuje všade, kde je to nutné, v zamorenom objekte v každej miestnosti.

Počas postreku nemusíte zamorený objekt opustiť, pretože pracujeme výlučne s chémiu, ktorá škodí iba plošticiam, ľuďom nie.

Z toho vyplýva, že každý objekt sa môže obývať hneď po zásahu nášho tímu.

Naši zamestnanci Vám taktiež dajú presné inštrukcie, ako postupovať ďalej, pretože niektoré veci je napr. nutné ešte vyprať na min. 60°C, prípadne utesniť silikónom stúpačky atď. Často sa dohodne aj ďalšia návšteva. To závisí od zamorenia plošticami.

Predbežnú cenovú ponuku za naše služby Vám môžeme zostaviť aj na základe Vašich informácii po telefóne, bez potreby prvej obhliadky, čo ušetrí Váš čas aj peniaze.

Ploštica posteľná v matraci

Ploštica posteľná v matraci

Copyright © 2017 stopplostice.sk   Rőntgenova 1176/2, 85101 Bratislava   Kontakty   Zásady používania súborov cookie