Ploštice posteľné preferujú niektoré farby

Kto by si bol pomyslel, že aj ploštice posteľné majú svoju obľúbenú farbu?

Najnovšia vedecká štúdia zverejnená v americkom entomologickom žurnáli odhalila zaujímavý fakt. Ploštice posteľné preferujú určité farby a ich odtiene. Experiment sa uskutočnil ako hra na schovávačku. Vedci využili to, že ploštice cez deň hľadajú miesto, kam by sa ukryli. Preto si pripravili Petriho misky a nad ne umiestnili malé stany vyrobené z rôznych farieb. Ploštice vypustili a po 10 minútach skontrolovali, kam sa ukryli.

Vedci zistili, že ploštice sa neukryli do najbližšieho stanu, ale do tých stanov, ktoré mali nejaký odtieň červenej alebo čiernej farby, aj keď boli tie stany oveľa ďalej. Najviac sa ploštice vyhýbali žltej a zelenej farbe. Tieto farby im asi pripomínali deň a svetlo.

Vedci veria, že podobné experimenty môžu pomôcť pri výrobe pascí na ploštice.

Nie je to však také jednoduché, ako sa môže zdať na prvý pohľad. Ploštice posteľné sa totiž v rôznych podmienkach správajú inak. Inak reagujú ploštice hladné a inak tie najedené. Takže výskum pokračuje ďalej.

Samicka-plostice-5-stadium-vyvoja-upr

Samička ploštice posteľnej – 5.štádium vývoja

nicenie plostic nitra

Ničenie ploštíc Nitra

KONTAKT

Kde pomáhame s likvidáciou ploštíc ?

Ploštice odstraňujeme v bytoch, bytových domoch, rodinných domoch, firmách, hoteloch, reštauráciách, baroch a iných ubytovacích a stravovacích zariadeniach.

Dezinsekciu a likvidáciu ploštíc vykonávame hlavne na západnom a strednom Slovensku. Pri väčších objektoch nevylučujeme ani východné Slovensko.

Západné Slovensko: Trnavský, Bratislavský, Trenčiansky a Nitriansky kraj.
Stredné Slovensko: Žilinský a Banskobystrický kraj.

O STOP PLOŠTICE

Sme certifikovaná firma, s dlhoročnými skúsenosťami zaoberajúca sa likvidáciou ploštíc.

KDE LIKVIDUJEME PLOŠTICE?