PRACUJEME 7 DNÍ V TÝŽDNI AJ VÍKENDY A SVIATKY

Nenechajte si ukradnúť spánok

Profesionálna likvidácia ploštíc. Naša firma používa najmodernejšie technologické postupy a prostriedky na účinné riešenie pre 100% likvidáciu.

ROBÍME TO PRE VÁS

Zaručená diskrétnosť

Odborná dezinsekcia a likvidácia ploštíc so zárukou

Zvýšený výskyt ploštice posteľnej v domácnostiach

Existujú na to 2 hlavné dôvody. Prvým dôvodom je fakt, že ploštice sú čím ďalej odolnejšie voči mnohým chemickým prípravkom. My tieto informácie neustále sledujeme a podľa toho volíme vhodné chemické postreky, ktoré kombinujeme s pôsobením horúcej suchej pary. Druhým dôvodom je zvýšená migrácia obyvateľstva. Preto na Slovensku je najväčší výskyt ploštíc v Bratislave.

AKO VÁM POMOŽEME?

Sme certifikovaná firma, s dlhoročnými skúsenosťami zaoberajúca sa likvidáciou ploštíc.

Cestu si neúčtujeme

Bez ohľadu na vzdialenosť si cestu k Vám neúčtujeme. Ploštice ničíme 7 dní v týždni (víkendy aj sviatky) do 22:00 hod.

Najmodernejšia technológia

Využívame najúčinnejšiu technológiu na likvidáciu ploštíc pomocou suchej pary horúcej cca 200° C pri tlaku 8,5 baru v kombinácií s chemickým postrekom.

Škodíme len plošticiam

Používame ekologické, pre človeka a domáce zvieratá zdraviu neškodné a rýchlo pôsobiace chemikálie.

FAQ

Často kladené otázky

Ako zistím, že mám ploštice?

V prípade, že ráno na sebe nájdete štípance podobné uštipnutiu komárom, ktoré sú červené, svrbivé a v blízko za sebou (tvoria akúsi cestičku), môže ísť o plošticu posteľnú. Štípance od ploštice posteľnej sa nachádzajú najmä na tenkej koži a to v oblasti zápästia, predlaktia, členku, krku, tváre a pod. Väčšinou sa nachádzajú na odhalených častiach tela, nie je to však podmienka.

Ploštice štípu výhradne v noci, pretože sú svetloplaché.

Ak sa vám nepodarí nájsť plošticu (cez deň sú veľmi dobre ukryté), môžete ju identifikovať aj podľa trusu (malé hnedočervené bodky na posteľnej bielizni). Ak po nich prejdete vlhkou handričkou, zostanú na posteli krvavé škvrny.

Uistite sa, že nejde o štípance od komára alebo blchy. Štípance od blchy sú často tri vedľa seba a sú veľmi podobné štípancom od ploštice. Ak si nie ste istí, prečítajte si náš článok „Čo ma v noci štípe? Ploštice, blchy alebo komáre?„.

Čo robiť, ak objavím plošticu?

Zavolať nám a poradiť sa s nami.

Je skoro nemožné zbaviť sa ploštíc svojpomocne. Dôvody sú tri.

Prvým dôvodom je to, že po prvých štípancoch málokto podozrieva, že ide o ploštice posteľné a oni sa zatiaľ rozmnožia.

Druhým dôvodom je to, že stále viac voľno predajných chemických prostriedkov na ničenie ploštíc nie je účinných, hlavne nie na larvy a vajíčka.

A posledný dôvod je ten, že ak nie ste pri ničení ploštíc dostatočne dôsledný a neošetríte všetky možné miesta úkrytu ploštice, tak sa veľmi rýchlo rozmnožia a ich likvidácia bude ťažšia a dlhšia.

Akonáhle si ploštice posteľné vytvoria populáciu, je nemožné sa ich zbaviť bez odbornej pomoci. Dokážu vydržať aj mesiace bez potravy. Preto je tak dôležité zavolať odbornú pomoc v čo najkratšom čase.

Viem odstrániť ploštice aj sám?

Na odstránenie ploštice posteľnej sa neodporúča používať bežne dostupné chemikálie, nakoľko ploštica posteľná je odolná voči viacerým insekticídom. Tieto voľno predajné chemické prostriedky zahubia len dospelé jedince ploštice, nie však larvy. Aj to len priamym zásahom. Preto sa odporúča prizvať si na pomoc certifikovanú odbornú firmu.

Dá sa zbaviť ploštice bez chemického postreku?

Bez účinného chemického postreku kombinovaného so suchou parou nie je možné zbaviť sa zamorenia plošticami. Nepomôže ani výmena nábytku v byte. Ploštica dokáže prežiť bez potravy viac ako 140 dní, ukrytá na tmavých miestach v dome ako sú napr. škáry v stenách, stupačky v bytoch, za obrazmi, v nábytku a tak sa následne opäť rozmnožuje.

Ako sa šíria ploštice?

Veľkou migráciou obyvateľstva, ktorá je spôsobená hlavne turistikou a cestovaním za prácou.

Cestujete a chcete sa chrániť pred plošticami?

Ak cestujete do zahraničia a chcete zistiť, či bol v nejakom konkrétnom hoteli alebo ubytovacom zariadení zaznamenaný výskyt ploštíc, môžete to jednoducho zistiť tak, že si zadáte názov mesta a Vášho hotela do vyhľadávacieho okna na stránke Registry of bedbugs.

Tento výskyt ploštíc hlásia hostia/návštevníci. Dôležitý je hlavne dátum, kedy boli ploštice posteľné v danom hoteli nahlásené, pretože do pár mesiacov sú už väčšinou zlikvidované. Žiaden hotel predsa netúži po zlej reputácii, hlavne v dnešnej internetovej dobe. Odstránenie ploštíc z daného hotela však už spätne nikto nehlási.

Táto kontrola hotela alebo ubytovacieho zariadenia Vám môže pomôcť predísť mnohým nepríjemnostiam a zabrániť tomu, aby ste si ploštice priniesli domov z dovolenky v zahraničí. Ďalšou možnosťou je ubytovať sa v súkromí, napr. cez portál Airbnb.com, kde návštevníci nechávajú recenzie ubytovania k dispozícii ostatným záujemcom o ubytovanie.

Dôležitejšie ako vyššie spomenutá kontrola je však Vaša vlastná kontrola. Preto odporúčame pri každom ubytovaní dať kufor najskôr do kúpelne (tam ploštice nikdy nebývajú) a dôkladne prekontrolovať posteľ, matrac, sedačku, nábytok a okolie postele. Ak je zamorenie plošticami malé, je veľmi málo pravdepodobné, že by ste nejakú plošticu našli. Preto hľadajte aj stopy trusu ploštice. Sú to drobné „bodky“, ktoré zanechávajú červenohnedé škvrny. Až potom si začnite vybaľovať veci z kufra.

Hrozí kontaminácia po odstránení ploštíc?

Nie, pretože používame zdraviu neškodné chemikálie, ktoré sú veľmi účinné na ploštice, nie však agresívne pre človeka. Objekt, v ktorom bola vykonaná dezinsekcia proti plošticiam posteľným, nie je nutné opustiť.

Je možnosť, že sa ploštice vrátia?

Zásah proti ploštici posteľnej suchou parou a následne vykonaným chemickým postrekom zahubí tak larvy, ako aj dospelé jedince. Avšak nie je 100% zaručené, že sa „neželaní návštevníci“ v budúcnosti neobjavia znova. Zásah je totiž účinný len na ploštice, larvy a vajíčka, ktoré sú v danom objekte.

Môžu k nám ploštice preliezť od susedov?

Ploštica posteľná sa väčšinou zdržuje v blízkosti postelí. V prípade veľkého zamorenia však nie je vylúčená ani migrácia do susedných objektov / bytov.

Ako rýchlo sa rozmnožujú ploštice posteľné?

Graf zobrazuje neobmedzené rozmnožovanie ploštice posteľnej po dobu pol roka v prípade ideálnych podmienok a bez akéhokoľvek zásahu človeka. Jedna dospelá samička ploštice môže zniesť približne 1-5 vajíčok denne. Táto štúdia predpokladala, že to bude 1 vajíčko denne. Z vajíčok sa po pár dňoch liahnu malé nymfy, ktoré dospievajú po 30 dňoch. To znamená, že po 30 dňoch už novo-vyliahnuté ploštice môžu tiež začať klásť vajíčka. Ďalším predpokladom bolo, že pri každom vyliahnutí budú 4 samce a 3 samičky. A takto by potom mohlo vyzerať zamorenie (infestácia) plošticami po pol roku, presne 13328 ploštíc.

Zdroj: boma.org/research

Súvisí výskyt ploštíc so slabou hygienou?

Slabý hygienický štandard nie je príčinou výskytu ploštíc, aj keď sa to mnohí domnievajú. Dôvodom je dovlečenie dospelého jedinca alebo vajíčka ploštice do domu / objektu. Výskyt ploštíc nemá so slabou hygienou nič spoločné. Ploštice sa vyskytujú aj v najluxusnejších hoteloch, multimilionárskych vilách, ako aj chatrčiach pre bezdomovcov. Zamorenie plošticami môže postihnúť kohokoľvek, bez ohľadu na sociálny status alebo mieru osobnej hygieny.

Koľko ma bude stáť likvidácia ploštíc?

Celková suma za likvidáciu ploštíc závisí na veľkosti objektu, stave zamorenia a množstve použitej chemikálie potrebnej na úplnú likvidáciu ploštíc. Orientačnú sumu za naše služby Vám radi poskytneme telefonicky alebo emailom.

Pre bližšie info nás prosím kontaktujte.

ROBÍME TO PRE VÁS

Video o ploštici posteľnej z dielne National Geographic

Prehrať video

KONTAKTUJTE NÁS

Spoľahlivé a efektívne riešenia od odborníkov

Mnoho ľudí sa domnieva, že dôvodom premnoženia ploštíc je nízky hygienický štandard. To však nie je pravda. Zamorenie plošticami môže postihnúť kohokoľvek.

Človek si plošticu nič netušiac môže priniesť domov z dovolenky v batožine, kúpou starého nábytku, z obchodu, divadla, prípadne mu ju nechtiac zanechá nejaká návšteva.

Pri bežnom upratovaní si človek ploštice nevšimne, pretože cez deň sú väčšinou dobre ukryté. Zo svojich úkrytov vyliezajú až v noci, aby sa napili krvi svojho hostiteľa a zanechávajú po sebe svrbivé štípance. Ploštice posteľné sa veľmi rýchlo rozmnožujú, preto je dôležitá skorá a hlavne dôsledná likvidácia ploštíc ešte pred zamorením celého objektu.

KONTAKT

Kde pomáhame s likvidáciou ploštíc ?

Ploštice odstraňujeme v bytoch, bytových domoch, rodinných domoch, firmách, hoteloch, reštauráciách, baroch a iných ubytovacích a stravovacích zariadeniach.

Profesionálna likvidácia ploštíc.

Dezinsekciu a likvidáciu ploštíc vykonávame hlavne na západnom a strednom Slovensku. Pri väčších objektoch nevylučujeme ani východné Slovensko.

Západné Slovensko: Trnavský, Bratislavský, Trenčiansky a Nitriansky kraj.
Stredné Slovensko: Žilinský a Banskobystrický kraj.

O STOP PLOŠTICE

Sme certifikovaná firma, s dlhoročnými skúsenosťami zaoberajúca sa likvidáciou ploštíc.

KDE LIKVIDUJEME PLOŠTICE?